KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12733109
nr 1273 3109
Sven Hellström
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1962, "Höstdag Pålsundet. Olja på duk, 37x45 cm
Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.
Utrop:
500 kr
måndag 2 september 2019
kl 20:09:33